Testy

Dacia Sandero je, jak tvrdí, je automobil spojující špičkovou kvalitu a velmi dostupnou cenu, která stále odpovídá politice firmy. Sandero patří díky své ceně do kategorie malých vozů, ale rozměry uvnitř automobilu tomuto vůbec neodpovídají, auto uvnitř je dostatečně prostorné pro pět osob nebo velmi velký náklad.

Nejlevnější povinné ručení od nejspolehlivější pojišťovny - povinné ručení na Autopes.cz, zvolte si vhodné pojištění auta!

Design

Už na první pohled vás Dacia Sandero zaujme svými zaoblenými tvary, které velmi dobře odpovídají modernímu stylu. Základní konstrukce automobilu je z typu Logan, který je díky tomuto, něco jako takový rodič Sandera, ale toto není tak úplně na první pohled patrné, později si toho ale jistě všimnete.

Jelikož jsou přední maska a dokonce i nárazník zabudovány v karosérii, tak dobře podtrhují robustnost automobilu a také jeho dynamiku. Pochromované kliky u dveří zase dodávají tomuto vozu eleganci. Ne zrovna malou svůdnost a eleganci autu dodávají jeho přední světlomety.

Interiér

Interiér automobilu je celkem suchý. Jsou zde věci, které nejsou moc příjemné a dokážou člověka překvapit, ale taky se dají přežít anebo za menší obnos odstranit. Například jsou zde převzaté budíky, ze starší benzínové verze a to do nového automobilu moc designově nezapadá. Dále zde chybí třeba rádio nebo manuální nastavení zrcátek, ale toto je zmiňovaný problém na který si zvyknete. Další věc, která trošku na autě vadí, je postavení sedadel. Postavení sedadel je výše, než by mělo být a díky tomu vzniká problém, když nastupují vyšší osoby.
Jsou zde, ale i věci, které je možné pochválit. Jedná se o některé prvky interiéru vozidla.
Ergonomika stavěná přímo pro řidiče. Této části automobilu byla věnována nadstandardní pozornost a pečlivost. Díky tomu bylo řidiči velmi ulehčeno ovládání jednotlivých prvků a také čtení jednotlivých informací na desce. Dále je zde možnost seřízení volantu přímo na výšku uživatele. Podle verze, kterou si vyberete, budete mít v automobilu i klimatizaci, která je výkonná a rychle ji přizpůsobíte svým potřebám, aby vám v automobilu bylo příjemně.

Bezpečnost

ABS je brzdový systém, kterému v automobilu Dacia Sandero byla věnovaná speciální pozornost a v automobilu se nachází poslední verze tohoto systému spolu s EBV a brzdovým asistentem AFU. Všechny tyto systémy dohromady nám dávají velmi krátkou brzdnou dráhu a vysokou stabilitu vozu při brzdění.
Jako další prvky bezpečnosti slouží tříbodové pásy a opěrky hlavy, které jsou navrhnuty tak, aby předcházeli poškození krční páteře při velkém nárazu zezadu do hlavy.
Airbagy jsou zde jen základní a zbytek je možno dokoupit. Povinné ručení nejlevněji jedině zde.

Hledáte nejlepší autobazar ve Vašem okolí najděte si informace o všech autobazarech v katalogu a zkuste vyhledávání firem na Autopes.cz
Čtěte rádi o novinkách, tuningu či událostech ze světa aut?